Výkup vosku

Výkup vosku Říha, cena 220Kč

Výkupní Cena vosku po srážce za 220Kč/kg.
Srážka za nečistoty dle aktuálního stavu, min. však 5%
V první řadě preferujeme vosk ze slunečního tavidla!!! tento vosk je nejkvalitnější
Zahájili jsme výrobu mezistěn pouze z výček. Kdo si chce připlatit za kvalitu, může si nechat u nás vyrobit BIO mezistěny. 100% záruka spokojenosti.
Nepodrážíme ničí tvrdou práci a proto vykupujeme vosk za nejlepší ceny. Výroba mezistěn u nás probíhá výhradně z Českého vosku a tak pokud někdo chce koupit kvalitní mezistěny, musí být u nás vyrobeny pouze ze 100% včelího vosku.
Vykupujeme POUZE pěkný vosk, před zasláním vosku zašlete na náš e-mail fotografie vytavených koláčů. Nejlépe však pokud je vosk ještě v surové vytavené podobě (jako např. ze slunečního tavidla, či z parního). Nepokoušejte se vosk zbytečně „“ ZUŠLECHŤOVAT““, to je nehorší degradace vosku, co včelaři můžou udělat. Nepřidávejte žádné kyseliny, či louhy. Také nevykupujeme „tmavý“ vosk. Tyto vosky k nám prosím nezasílejte, naše mezistěny jsou kvalitní a takový vosk je už znehodnocený, nedá se k výrobě mezistěn použít. Takový vosk můžete poslat anonymně třeba do velké zpracovny mezistěn, tam se to ve velkém ztratí. My ale vyrábíme pro kvalitu, né pro kvantitu a našim cílem jsou spokojené včely a následně spokojení včelaři.


                   Pěkný žlutý vosk                                      Černota, znehodnocený, bezcenný, takovou krásnou, zdravou mezistěnu z něj v životě neuděláte.                                                                                                   Proto nezasílejte!
výkup vosku
 včelí vosk

 

Kdy vosk vykupujeme:

Výkup vosku probíhá mimo včelařsko sezónu, od listopadu do února.  Jsme včelí farma a přes léto musí výroba mezistěn ustoupit, protože se věnujeme našim vlastním včelám. Máme sami našich 200 včelstev a proto nejsme schopni Vám z časových důvodů vyhovět. Připravte se proto prosím na včelařskou sezónu včas a noste vosk pro výkup už od září.  Rádi Vám vyrobíme přírodní mezistěny z Vašeho vosku, ale noste prosím vosk s předstihem, ať se všichni můžeme včas připravit na včelařskou sezónu v klidu a dopředu.

Pravidla výkupu vosku:

– kvalita vosku:
Vosk je potřeba, aby jsme jej viděli před dohodnutým výkupem. Nejlépe, když zašlete fotografii pře email.
– váha vosku:
pokud máte vosk předem zvážený, tak u nás vosk opět převažujeme na kalibrované, cejchované digitální váze s pravidelnými kontrolami. Respektujeme údaj na naší váze (přírodní včelí vosk je velmi drahá a nedostatková surovina) a tak si nemůžeme dovolit polemizovat o váze.
– čistota vosku:
základní minimální srážka vosku je 5%, je to z důvodu volně rozptýlených nečistot ve vosku, způsobených nepomalým chládnutím a také vodou, která ve vosku je z vyvařování. Není to proto jen o nečistotách, ale i o vodě, která, když nahážeme koláče vosku do kotle, se klidně i půl hodiny odpařuje.

Pro pokračování v prohlížení webu prosím akceptujte použití cookies. Více informací

K analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti analýz.

Close