Obchodní podmínky

Kdy vosk vykupujeme:

Vosk vykupujeme mimo včelařsko sezónu, od listopadu do února.  Jsme včelí farma a přes léto mezistěny nevyrábíme, děláme na našich včelách. To znamená, že ani nevykupujeme vosk. Připravte se proto prosím na včelařskou sezónu v čas a noste vosk už od září. Máme sami našich 200 včelstev a proto nejsme schopni Vám z časových důvodů vyhovět. Rádi Vám vyrobíme přírodní mezistěny z Vašeho vosku, ale noste prosím vosk s předstihem, ať se všichni můžeme včas připravit na včelařskou sezónu v klidu a dopředu.

Pravidla výkupu vosku:

– kvalita vosku:
Vosk je potřeba, aby jsme jej viděli před dohodnutým výkupem. Nejlépe, když zašlete fotografii pře email.
– váha vosku:
pokud máte vosk předem zvážený, tak u nás vosk opět převažujeme na kalibrované, cejchované digitální váze s pravidelnými kontrolami. Respektujeme údaj na naší váze (přírodní včelí vosk je velmi drahá a nedostatková surovina) a tak si nemůžeme dovolit polemizovat o váze.
– čistota vosku:
základní minimální srážka vosku je 5%, je to z důvodu volně rozptýlených nečistot ve vosku, způsobených nepomalým chládnutím a také vodou, která ve vosku je z vyvařování. Není to proto jen o nečistotách, ale i o vodě, která, když nahážeme koláče vosku do kotle, se klidně i půl hodiny odpařuje.

Příjem vosku pro zpracování na mezistěny

Vosk k nám zasílejte v papírových krabicích, nebo zabalené do papíru. Pokud voskové koláče dovezete osobně, tak vosk vyskládáme, zvážíme a prázdné obaly si ihned ssebou odvážíte nazpět. Není v našich skladových kapacitách každému zde uchovávat plastové kyblíky, červené přepravky od masa, či od ovoce a zeleniny a čekat. Nelze takto činit ani z hygienických důvodů. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás, až Vámy vyrobíme přírodní mezistěny ze 100% včelího vosku. S pozdravem majitel Včelí farmy a Výrobny mezistěn, Michal Říha.

Pro pokračování v prohlížení webu prosím akceptujte použití cookies. Více informací

K analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti analýz.

Close